Close

New articles

Niesamowite życie Melindy Gates - jednej z najbogatszych i najbardziej

Po ponad 25 latach małżeństwa Bill i Melinda Gates postanowili się rozwieść. Chociaż z tej dwójki to założyciel giganta technologicznego Microsoft jest dużo bardziej znany, to jego żona nie należy do osób, które pozostawałyby w cieniu. Oto wybrane wydarzenia z życia jednej z najmożniejszych kobiet świata.

Melinda Gates jest piątą najbardziej wpływową kobietą na świecie według zestawienia Forbesa za 2020 r.

Gates, która posiada ze swoim mężem majątek wyceniany na 145 mld dol., stała się na przestrzeni lat jedną z najbardziej zaangażowanych filantropek na świecie. Stało się tak m.in. poprzez współkierowaną przez nią fundacją Bill and Melinda Gates Foundation. Gates zarządzała nią praktycznie samodzielnie przez pierwszych sześć lat działalności.

Poza inicjatywami na rzecz edukacji oraz zdrowia Melinda angażuje się w sprawy kobiet na całym świecie. Głównym celem jej działań jest poszerzenie dostępności do antykoncepcji oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na istnienie tzn. ubóstwa czasowego. To zjawisko, które polega na tym, że kobieta poświęca tak dużo czasu np. na obowiązki domowe, że ”zabiera to możliwość rozwoju jej potencjału społecznego”.

W 2016 r. Melinda Gates została odznaczona przez prezydenta USA Baracka Obamę Prezydenckim Medalem Wolności, najwyższym amerykańskim odznaczeniem cywilnym.

Poniżej znajdują się opisy wydarzeń z jej życia oraz historia tego, jak stała się jedną z najpotężniejszych kobiet świata.

1. Melinda Gates (z domu French) dorastała w Dallas w Teksasie. Jej matka zajmowała się domem, a ojciec pracował jako inżynier aeronautyki. Poza córką para ma trójkę innych dzieci. Rodzina należała do lokalnej parafii rzymskokatolickiej.

2. Rodzice przyszłej żony założyciela Microsoftu chcieli wysłać dzieci na studia, dlatego ojciec Melindy założył firmę wynajmującą nieruchomości. - Pomagaliśmy ojcu w firmie, m.in. poprzez zajmowanie się księgowością – wspomina Melinda. - Mieliśmy okazję na własne oczy obserwować przepływy finansowe w firmie.